Sıkça Sorulan Sorular

Kan vermek; kanın çoğunlukla faydalı kısmını vücuttan ayırıp kan verilen kişinin faydasına kullanmaktır. Hacamat tedavisi ise kanın içinde birikmesini istemediğimiz toksin, iltihap, kimyasal, katkı, koruyucu madde, kanı yoğunlaştıran, kanın pıhtılaşmasını artırıp kanı kalınlaştıran hastalık yapıcı ve damar tıkayıcı sebepleri filtre görevi gören kılcal damarlardan çizerek temizlemek, dışarı almaktır. Ayrıca tıbbi hacamat akupunktur noktalarından yapıldığı için çizikler iyileşene kadar akupunktur uyarısı yaparak tedaviye katkı sağlar.
Hacamat tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur.
Hacamat tedavisinden önce bedeni ve mideyi yirmidört saat öncesinden yormamalıyız. son üç saat bir şey yememeliyiz, kafeinli içeceklerden uzak olmalıyız.
Hacamat tedavisi hastalık anında her gün ve her saat yapılabilir. Gün konusunda dinimizde yasak men etme yoktur. Resulullah kendisine 47 kez hacamat yaptırmış hadis kaynaklarında hiç gün sormamıştır.
Tıbbi Hacamat tedavisi doktor kontrolünde yapılırsa iki yaşından büyük herkese uygun dozlarda yapılabilir.
Hacamat tedavisi esnasında çok yüzeysel çizikler olduğu için ince bir sızı hissedilebilir. Bazı insanlar onu da hissetmez.
En iyi hacamat hasta olmadan önce yapılan hastalık önleyici hacamattır.
Tıbbi hacamat tedavisi doğru noktalardan yapılırsa bağışıklık sistemini çok güçlendirir
Hacamat yapılan ortam, kullanılan malzemeler ve el becerisi, kan hastalıkları ve kişilerin sağlığı açısından çok önemlidir. Bu da hekim gözetiminde eğitimle mümkün olur.